List of participants

ICALP

  • Samson ABRAMSKY
  • Dan ALISTARH
  • Klaus AMBOS-SPIES
  • Binyamin APPLEBAUM
  • Anagnostopoulos ARIS
  • Albert ATSERIAS
  • Amos BEIMEL
  • Sebastia BEN DANIEL
  • Petra BERENBRINK
  • Anna BLASIAK
  • Jeremiah BLOCKI
  • Norbert BLUM
  • Mikolaj BOJANCZYK
  • Udi BOKER
  • Benedikt BOLLIG
  • Nicolas BONICHON
  • Allan BORODIN
  • Laurent BRAUD
  • Tomas BRAZDIL
  • Jop BRIET
  • Nicolas CATUSSE
  • Jérémie CHALOPIN
  • Hubert CHAN
  • Ning CHEN
  • Mahdi CHERAGHCHI BASHI ASTANEH
  • Giorgos CHRISTODOULOU
  • Ferdinando CICALESE
  • Andrea CLEMENTI
  • Johanne COHEN
  • Thomas COLCOMBET
  • Richard COLE
  • Andrew COLLINS
  • David COUDERT
  • Artur CZUMAJ
  • Kasper DALGAARD LARSEN
  • Shantanu DAS
  • Holger DELL
  • Oksana DENYSYUK
  • Martin DIETZFELBINGER
  • Laurent DOYEN
  • Ran DUAN
  • Ross DUNCAN
  • Christoph DüRR
  • Patrick DYMOND
  • Estrella EISENBERG
  • Robert ELSAESSER
  • Guy EVEN
  • Lionel EYRAUD-DUBOIS
  • John FEARNLEY
  • Jörg FLUM
  • Nikolaos FOUNTOULAKIS
  • Pierre FRAIGNIAUD
  • Iftah GAMZU
  • Leszek GASIENIEC
  • Paul GASTIN
  • Cyril GAVOILLE
  • Mai GEHRKE
  • Blaise GENEST
  • Loukas GEORGIADIS
  • Yiannis GIANNAKOPOULOS
  • Leslie GOLDBERG
  • Stefan GöLLER
  • Jean GOUBAULT-LARRECQ
  • Serge GRIGORIEFF
  • Anupam GUPTA
  • Ankur GUPTA
  • Christoph HAASE
  • Peter HABERMEHL
  • Nicolai HAEHNLE
  • Magnus HALLDORSSON
  • Nicolas HANUSSE
  • Hovhannes HARUTYUNYAN
  • Daniel HIRSCHKOFF
  • Michael HOFFMANN
  • Martin HOFMANN
  • Straubing HOWARD
  • Gimbert HUGO
  • Clément HURLIN
  • Thore HUSFELDT
  • John IACONO
  • Tsuyoshi ITO
  • Kazuo IWAMA
  • Tobias JACOBS
  • Dirk JANSSENS
  • Mark JERRUM
  • Ying JIANG
  • Jean-Pierre JOUANNAUD
  • Rué JUANJO
  • Christos KAKLAMANIS
  • Petteri KASKI
  • Stefan KIEFER
  • Zoltán KIRáLY
  • Claude KIRCHNER
  • Hélène KIRCHNER
  • Aleks KISSINGER
  • Ralf KLASING
  • Max KLIMM
  • Mikko KOIVISTO
  • Christian KONRAD
  • Takeshi KOSHIBA
  • Daniel KRAL
  • Stefan KRATSCH
  • Matthias KRETSCHMER
  • Ravishankar KRISHNASWAMY
  • Antonin KUCERA
  • Manfred KUDLEK
  • Sebastian KUHNERT
  • Denis KUPERBERG
  • Miroslaw KUTYLOWSKI
  • Eduardo LABER
  • James LAIRD
  • Troy LEE
  • Christos LEVCOPOULOS
  • Avivit LEVY
  • Matt LEWIS
  • Benoit LIBERT
  • Tobias LIEBER
  • Bruce LITOW
  • Frederic MAGNIEZ
  • Hamid MAHINI
  • Yoshifumi MANABE
  • Elitza MANEVA
  • Rajsekar MANOKARAN
  • Jerzy MARCINKOWSKI
  • Conrado MARTINEZ
  • Akira MATSUBAYASHI
  • Mordechai MEDINA
  • Kurt MEHLHORN
  • George MERTZIOS
  • Roland MEYER
  • Friedhelm MEYER AUF DER HEIDE
  • Jakub MICHALISZYN
  • Xia MINGJI
  • Valia MITSOU
  • Takuho MITSUNAGA
  • Burkhard MONIEN
  • Benjamin MONMEGE
  • Angelo MONTANARI
  • Carroll MORGAN
  • Madhavan MUKUND
  • Andrzej MURAWSKI
  • Danupon NANONGKAI
  • Seffi NAOR
  • Martin NIEMEIER
  • Nicolas NISSE
  • Joëm OUAKNINE
  • Dimitri PAPADIMITRIOU
  • Pawel PARYS
  • Mihai PATRASCU
  • Boaz PATT-SHAMIR
  • David PELEG
  • Jorge A. PEREZ
  • Ljubomir PERKOVIC
  • Giuseppe PERSIANO
  • Jean-Eric PIN
  • Preyas POPAT
  • Damien POUS
  • Lutz PRIESE
  • Evangelia PYRGA
  • Ostrovsky RAFAIL
  • Vijaya RAMACHANDRAN
  • Rajeev RAMAN
  • Francesco RANZATO
  • Arend RENSINK
  • Peter ROBINSON
  • Adi ROSEN
  • Thomas ROTHVOSS
  • Rishi SAKET
  • Pietro SALA
  • Klaus-Dieter SCHEWE
  • Philippe SCHNOEBELEN
  • Ulf-Peter SCHROEDER
  • Danny SEGEV
  • MAria SERNA
  • Jasmin SMULA
  • Paul SPIRAKIS
  • Howard STRAUBING
  • Suguru TAMAKI
  • Christopher THRAVES CARO
  • Hsiang-Yu TSOU
  • Gyorgy TURAN
  • Steve UURTAMO
  • Rob VAN STEE
  • Yde VENEMA
  • Ilya VOLKOVICH
  • Martin WAHLéN
  • Magnus WAHLSTRöM
  • Qing WANG
  • Roger WATTENHOFER
  • Christoph WEIDLING
  • Emo WELZL
  • Andreas WIESE
  • David WOODRUFF
  • James WORRELL
  • Ning XIE
  • Gao YAN
  • Moti YUNG
  • Yun Lei ZAHO
  • shmuel ZAKS
  • Georg ZETZSCHE
  • Alain GRIFFAULT
  • Alexandre HEUBNER
  • Arnaud LABOUREL
  • Aymeric VINCENT
  • Christian GLACET
  • Colette JOHNEN
  • David ILCINKAS
  • David James SHERMAN
  • Dietrich KUSKE
  • Emilie DIOT
  • Emmanuel FLEURY
  • Evangelos BAMPAS
  • Fabien KUNTZ
  • Fouzi MEKHALDI
  • Frédéric MAZOIT
  • Géraud SENIZERGUES
  • Grégoire SUTRE
  • Hejer REJEB
  • Henner JAKOB
  • Irène DURAN
  • Jean BETREMA
  • Jean-Christophe AVAL
  • Jérome LEROUX
  • Jurek CZYZOWICZ
  • Marc ZEITOUN
  • Marc SYLVESTRE
  • Mauricio TORO-BERMUDEZ
  • Mike ROBSON
  • Nicolas AUCOUTURIER
  • Nicolas HANUSSE
  • Olivier BAUDON
  • Olivier BEAUMONT
  • Omer NGUENA TIMO
  • Pascal WEIL
  • Philippe NARBEL
  • Philippe DUCHON
  • Pierre BOURREAU
  • Pierre HALFTERMEYER
  • Quentin GODFROY
  • Serge CHAUMETTE
  • Sofian MAABOUT
  • Srivathsan BALAGURU
  • Thomas MORSELLINO
  • Youssouf OUALHADJ
  • Yusik KIM
  • Yves METIVIER
  • Zhilin WU

Workshops

  • Waseem AKHTAR
  • Michele ALBANO
  • Amitabha BAGCHI
  • Evangelos BAMPAS
  • Nicole BIDOIT-TOLLU
  • Nicolas BONICHON
  • Pierre BORGNAT
  • Olivier BRUN
  • Claudio CASTELLANO
  • Nicolas CATUSSE
  • Jérémie CHALOPIN
  • Christian CHAUMETTE
  • Serge CHAUMETTE
  • Jacek CICHON
  • Johanne COHEN
  • Alvaro CORTES CALABUIG
  • Pierre COUCHENEY
  • David COUDERT
  • Jurek CZYZOWICZ
  • Shantanu DAS
  • Hendrick DECKER
  • Oksana DENYSYUK
  • Emilie DIOT
  • Christoph DüRR
  • Lionel EYRAUD-DUBOIS
  • Santo FORTUNATO
  • Bruno GAUJAL
  • Cyril GAVOILLE
  • Christian GLACET
  • Quentin GODFROY
  • Tom GRANT
  • Pierre HALFTERMEYER
  • Stephen HEGNER
  • David ILCINKAS
  • Kazuo IWAMA
  • Aubin JARRY
  • Christos KAKLAMANIS
  • Iyad KANJ
  • Yusik KIM
  • Ralf KLASING
  • Max KLIMM
  • Stephen KOBOUROV
  • Miroslaw KORZENIOWSKI
  • Takeshi KOSHIBA
  • Dmitri KRIOUKOV
  • Alexander KRöLLER
  • Miroslaw KUTYLOWSKI
  • Hamid MAHINI
  • Yoshifumi MANABE
  • Akira MATSUBAYASHI
  • Friedhelm MEYER AUF DER HEIDE
  • Takuho MITSUNAGA
  • Thomas MORSELLINO
  • Sotiris NIKOLETSEAS
  • Nicolas NISSE
  • Dimitri PAPADIMITRIOU
  • David PELEG
  • Vianney PERCHET
  • Balakrishna PRABHU
  • Arend RENSINK
  • Peter ROBINSON
  • Jose ROLIM
  • Attila SALI
  • Christian SCHEIDELER
  • Klaus-Dieter SCHEWE
  • Dennis SCHIEFERDECKER
  • MAria SERNA
  • Marian SERRANO
  • Habib SIDI
  • Jasmin SMULA
  • Paul SPIRAKIS
  • Christopher THRAVES CARO
  • Steve UURTAMO
  • Rob VAN STEE
  • Berthold VöCKING
  • Qing WANG
  • Johannes WENDEBERG
  • Gao YAN

Headlines

Conference Information

Links

Blix theme adapted by David Gilbert, powered by PmWiki